san remo

Магазин

ВИДЕО: Фаворитот победи, ќе ја претставува Италија на Евровизија

А1он
Заврши 73-тото издание на еден од најстарите и најпопуларни фестивали во светот. По 28 песни претставени на Санремо, петте изведувачи со најмногу гласови се пласираа
Магазин

(ВИДЕО) Скандал на Санремо: Младиот пејач спобудале на настапот, ја уништи цела сцена

А1он
Со нетрпение се чекаше настапот на познатиот италијански пејач и минатогодишен победничка на фестивалот, Бланко, на сцената на Аристон во Санремо, но не се одвиваше
Магазин

ВИДЕО: Златан приреди шоу за збунетите Италијанци на Сан Ремо – се појави на сцена со фолк хитот „Јутро је“

А1он
Непредвидливиот и секогаш оригинален Златан Ибрахимовиќ вечерва уште еднаш успеа да ги изненади ситe, со специјално појавување на сцената на познатиот музички фестивал Сан Ремо,
Спорт

Ибрахимовиќ меѓу водителите на „Сан Ремо“, ќе запее и во дует со Синиша Михајловиќ

А1он
Фудбалерот на италијанскиот прволигаш Милан, ветеранот Златан Ибрахимовиќ, се согласи идната недела да биде еден од главните водители на овогодишното издание на музичкиот фестивал во