severina

Магазин

Српско хрватска естрадна војна-се вклучи и фудбалер

А1он
По јавното препукување на српската и хрватската пејачка Јелена Крлеуша и Северина, во целата приказна се вмеша и сеуште законскиот сопруг на Крлеуша, екс фудбалерот,
Магазин

Карлеуша ја нападна Северина за Сребреница: „Кукло, употреби ја главата за размислување, не само за ботокс

А1он
Јелена Карлеуша сподели видео во кое Северина има порано изјавено дека во Сребреница имало геноцид и ја нападна поради ваквиот став. Северина во 2022 година
Магазин

Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ повторно го делат старателството над синот

А1он
Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ повторно го делат старателството над синот, потврдија за Индекс од тимот на пејачката. Откако Врховниот суд ја поништи пресудата на
Магазин

Северина му одговори на хрватскиот претседател: Благодарам за грижата, ама моето дете не е уште полудено

А1он
Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ го коментираше случајот за старателство меѓу Северина и Милан Поповиќ. Тој за Дневник.хр критикуваше зошто толку долго трае битката за старателство.
Магазин

Загрепската книжарница со навреди кон Северина

А1он
Пред само неколку дена Врховниот суд на Хрватска донесе одлука на Северина Вучковиќ да и го одземе старателството на синот Александар. Таткото на Александар, српскиот
Магазин

Северина ја загуби правната битка за старателството над синот Александар

А1он
Северина Вучковиќ ја загуби правната битка за старателството над синот Александар. Како што пренесуваат хрватските медиуми, Врховниот суд одлучил старателството над нивниот малолетен син Александар
Магазин

Државното правобранителство одлучи: Северина не ја нападна Маријана Вучковиќ Поповиќ

А1он
Отфрлена е жалбата против пејачката Северина Вучковиќ за наводниот напад на нејзината сестра Маријана Вучковиќ Поповиќ што се случи лани во август во станот на
Магазин

ВИДЕО: Шерон Стоун и го честиташе роденденот на Северина-пејачката остана без зборови

А1он
Северина на 21 април го прослави својот 51 роденден, а една од најголемите холивудски ѕвезди славната Шерон Стоун и испрати честитка! Пејачката во оваа прилика