loto

Свет

Милиони Американци во надеж: Добивката на Мега милионс над милијарда долари

А1он
Кој ќе го добие џекпотот од над милијарда долари вечерва на извлекувањето на Мега милионс, најголемото лото во САД. Ова е главното прашање во Америка
Економија

Бонус игра за online учесниците на Лото 7 и Џокер овозможено од www.loto.mk

А1он
Државна лотарија со задоволство најавува нова сезона од играта за забава и добивки „Бонус online“,во вид на бонус игра за учесниците во игрите на среќа Лото
Економија

Последното BMW X1 од бонус играта „Заврти еко скутер тркало“ ќе се вози низ Скопје

А1он
Мартина Стојковиќ од Скопје е добитничка на второто BMW Х1 од бонус играта „Заврти ЕКО СКУТЕР тркало“. Марјана Станојковска и тимот на Државна лотарија ги
Економија

Голем интерес за учество во Бонус играта на Државна лотарија „Играј ONLINE И ЗАВРТИ ЗА БОНУС“

А1он
Расте интересот за учество во новата игра за забава и добивки овојпат во вид на бонус игра за учесниците во игрите на среќа Лото 7
Економија

Државната каса профитирала со повеќе од 280 милиони евра од приредувачите на игри на среќа

А1он
Дури 10 отсто од населението живее од оваа индустрија, која и во период на огромни загуби предизвикани од кризата на коронавирусот, продолжи да ги исполнува
Магазин

Австралиец добил џекпот со бројки што ги играл 50 години

А1он
Жител на градот Ред Хил, Квинсленд, Австралија, доби џекпот благодарение на комбинацијата што семејството ја игра повеќе од 50 години. Џекпотот изнесува над 700.000 австралиски