kanal 5

Македонија

По кривичната за Марјан-Доказ, кривични од Канал 5 за Саше-Мактел и Рубин-Народен глас

А1он
Говорот на омраза во одредени портали не е од вчера, но по апсењето на Марјан- Доказ, поднесени кривични пријави за уште два портала. Телевизија Канал5
Македонија

Четворица вработени од „Канал 5“ во изолација, откако на главниот уредник му беше дијагностициран коронавирус

Кристијан Ландов
Четворица вработени во телевизијата „Канал 5“ ќе бидат во домашна самоизолација, бидејќи дента, кога главниот уредник Гоце Михајловски ги добил првите симптоми, тие биле на
Македонија

Уредникот на „Канал 5“ имал контакт со заразено лице од коронавирус во неговата фамилија

Кристијан Ландов
Уредникот во телевизијата „Канал 5“, Гоце Михајлоски, кој е заболен од коронавирус, во неговата блиска фамилија имал член кој бил позитивен на Ковид-19, потврди директорката
Македонија

Канал 5 ќе го емитува лотото за 2,5 милиони денари

А1он
Државната лотарија на Македонија на 11 декември 2018 година склучила договор со телевизијата Канал 5, која дала најповолна понуда за продукција и емитување на извлекување
Македонија

Канал 5 објави вест за можните наследници на Груевски, па ја избриша

А1он
Телевизијата Канал 5 на сајтот објави вест со наслов „Можни наследници на Груевски се Ѓорчев, Тодоров, Мицковски и Поповски“, за веднаш потоа да ја избрише
Македонија

Совет за етика: Канал 5 шири говор на омраза, сензационализам и ги повредува личните податоци на сексуалните работници

А1он
Kомисијата за жалби, при Советот за етика на медиумите на Македонија, донесе одлука со која жалбата против Канал 5 телевизија за емисијата на „Во центар
Македонија

На вработените во Канал 5 им се кратат платите за 30 отсто

А1он
Вработените во Канал 5 ќе добијат за 30 отсто помала плата. Одлуката важи само за еден месец или за последната месечна исплатена плата. Образложението за