rubin

Македонија

Рубин: Доколку се шират дезинформации, ќе биде тешко да има нормална политички дебата за уставните измени

А1он
Една од работите со кои денеска разговарав со претставниците на властите во земјава се начините како САД можат да и помогнат на Владата со своите
Македонија

По кривичната за Марјан-Доказ, кривични од Канал 5 за Саше-Мактел и Рубин-Народен глас

А1он
Говорот на омраза во одредени портали не е од вчера, но по апсењето на Марјан- Доказ, поднесени кривични пријави за уште два портала. Телевизија Канал5