Тим на СЈО влезе во Канал 5

Од:

Тим на Специјалното јавно обвинителство во петокот влегол во Канал 5 телевизија.

А1он го контактираше СЈО, но од таму не откриваат што истражувале и каква документација побарале поради тајноста на постапката.

Истиот ден тим на Специјалното јавно обвинителство влезе во Медиа Принт Македонија каде го истражуваше финансиското работење на фирмата.

Би можело да ве интересира

Ефикасноста и брзината на одвивање на кривичните постапки се главен проблем, покажува Третиот извештај за СЈО

Ана Ололовска

Уставниот суд ќе ја оценува уставноста и законитоста на уредбите за додатоци и надоместоци во јавниот сектор, за платите на избраните и именуваните лица и за СЈО

А1он

Четворица вработени од „Канал 5“ во изолација, откако на главниот уредник му беше дијагностициран коронавирус

Кристијан Ландов

Прекршочни пријави за обвинителите на СЈО – не ги пријавувале надоместоците

Мери Јордановска

Уредникот на „Канал 5“ имал контакт со заразено лице од коронавирус во неговата фамилија

Кристијан Ландов

Влада: Трошоците за СЈО се за стручните служби и за комуналии до престанокот на постоење на ова обвинителство

А1он