ВИДЕО: Канал 5 го покани па го „откачи“ Љубе Бошкоски

Од:

Лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски беше поканет од Канал 5 ТВ да учествува во новата емисија „Само вистина“, но пред денешното емитување му го откажале гостувањето. Емисијата беше најавувана со спот како најава за разговорот.

-Ми кажаа дека распоредот им е пренатрупан со настани па кога ќе имало простор ќе ме повикале, се шегува Љубе Бошкоски со образложението кое му го дале и вели дека е чудно што се уште некој се плаши и спроведува цензура.

Идејата за неговото гостување потекна од телевизијата и не беше на барање на Бошкоски. Сопственикот на Канал 5 телевизија беше спомнуван во прислушуваните ленти кои ги објавуваше опозицијата како слави за апсењето на Љубе Бошкоски за случајот „Кампања“ каде Бошкоски наводно незаконски ја финансирал изборната кампања во 2011 година.

Би можело да ве интересира

Четворица вработени од „Канал 5“ во изолација, откако на главниот уредник му беше дијагностициран коронавирус

Кристијан Ландов

Уредникот на „Канал 5“ имал контакт со заразено лице од коронавирус во неговата фамилија

Кристијан Ландов

Канал 5 ќе го емитува лотото за 2,5 милиони денари

Наум Локоски

Канал 5 објави вест за можните наследници на Груевски, па ја избриша

Ана Ололовска

Тим на СЈО влезе во Канал 5

Предраг Петровиќ

Совет за етика: Канал 5 шири говор на омраза, сензационализам и ги повредува личните податоци на сексуалните работници

Емир Латифовиќ