Канал 5 објави вест за можните наследници на Груевски, па ја избриша

Од:

Телевизијата Канал 5 на сајтот објави вест со наслов „Можни наследници на Груевски се Ѓорчев, Тодоров, Мицковски и Поповски“, за веднаш потоа да ја избрише веста.

Доколку се обидете да ја отворите веста, ќе видите дека таа веќе не постои. Што и кој ја предомисли Телевизијата да ја повлече веста во која се повикуваат на се почестите информации дека Груевски наводно веќе ја соопштил својата намера.

На агрегатот Грид се гледа дека веста била објавена и во делот кој се гледа, пишува дека со тоа е доведена лидерската позиција на Груевски на која тој дојде од мај 2003.

Би можело да ве интересира

Секуловиќ нема информации дали се разменети сите информации на двете МВР за бегството на Груевски

Ана Ололовска

Груевски: Зоран Заев уште еднаш ја покажа својата патолошка омраза кон мене давајќи гнасна изјава

Катерина Павлова-Николовска

Две години се истражува како избега Груевски, кој тврдеше дека ќе оди на робија за Македонија

Кристијан Ландов

Триесетдневен притвор за кумот на поранешниот премиер Груевски

Ана Ололовска

Русковска побара притвор за кумот на поранешниот премиер Груевски

Ана Ололовска

Груевски, Мијалков, Камчев, Новачевски дел од осомничените за перење пари

Ана Ололовска