loto

Магазин

Британец е добитник на Евро-џекпот од 115 милиони фунти

А1он
Британец на националната лотарија во Велика Британија освои речиси 115 милиони фунти. Извлекувањето на џекпотот од „Евромилиони“ организирано е вчера, првиот ден на 2019 година.
Магазин

Канаѓанец заработи над 42 милиони евра на божиќниот џекпот

А1он
Жител на Канада заработи 66 милиони канадски долари (42,6 милиони евра), откако го освои божиќниот џекпот на канадската национална лотарија „Лото Макс“, што претставува досега
Магазин

Брачна двојка, чистејќи го станот, пронашла добитно лото ливче од 1,8 милиони долари

А1он
Брачна двојка од Луизијана, чистејќи го својот стан пред Денот на благодарноста, пронајде добитно ливче од лотарија. Тина Еренберг истакна дека пронашла многу ливчиња во
Магазин

Џек пот на американската лотарија изнесува над 1,6 милијарди долари

А1он
Очекуваниот награден фонд на американската лотарија „Мега милион џек пот“ изнесува повеќе од милијарда и 600 милиони долари и тоа ќе биде највисок во американската
Магазин

Добитничката на американската лотарија Пауербол ја напушти досегашната работа

А1он
Новата милионерка од Масачусетс, која штотуку доби 758,7 милиони долари на американската лотарија Пауербол, даде отказ во болницата во којашто работела три децении. Мејвис Л.