kralot carls

Свет

Британскиот крал Чарлс ја пофали решителноста и силата на Украинците

А1он
Британскиот крал Чарлс Трети денеска ја пофали „одлучноста и силата“ на украинскиот народ во пораката по повод втората годишнина од војната во таа земја. „Одлучноста
Магазин

Кралот Чарлс ја напушти болницата откако беше опериран

А1он
Кралот Чарлс ја напушти болницата откако беше опериран поради зголемена простата. Кралот ја напуштил приватната болница во Лондонската клиника, откако таму поминал три ноќи по
Свет

(ВИДЕО) Кралот и кралицата излегоа двапати на балконот, Хари го напушти Лондон

А1он
Британскиот крал Чарлс Трети денеска беше крунисан во Вестминстерската опатија, на симболична церемонија која е комбинација од верска служба и славење. The King and Queen
Свет

Kралот пристигна во Вестминстерската опатија

А1он
Поворката на кралот Чарлс III пристигна во Вестминстерската опатија. Принцот и принцезата од Велс ги очекуваат наскоро. Церемонијата треба да започне за десетина минути и
Свет

Oткриено е како Чарлс и Камила ја минаа вечерта пред крунисувањето

А1он
Британскиот крал Чарлс Трети и кралицата Камила ја поминаа ноќта пред крунисувањето во сабота заедно на вечера во кралската резиденција Кларенс Хаус. Кралот и кралицата
Свет

Сите детали од крунисувањето на кралот Чарлс III: Едно е ново и значајно во организацијата

А1он
Крунисување на Чарлс III. ќе се одржи во Вестминстерската опатија. Чарлс III ќе биде четириесеттиот монарх што ќе биде крунисан во таа црква од 1066
Македонија

Пендаровски на крунисувањето на британскиот крал Чарлс во Лондон

А1он
Претседателот Стево Пендаровски ќе присуствува на церемонијата на крунисувањето на британскиот крал Чарлс што ќе се одржи в сабота, на 6 мај. Од кабинитетот на