hari i megan

Магазин

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

А1он
По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот
Магазин

Принцот Хари и Меган Маркл ја добија ќерката Лилибет Дајана

А1он
Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл го добија второто дете. Новиот член на семејството е малата Лилибет Дајана Маунтбатон-Виндзор. Двојката денеска објави соопштение за
Магазин

За девет месеци, полицијата била девет пати кај принцот Хари и Меган Маркл

А1он
За девет месеци, полицијата била повикана деветпати во домот на британскиот принц Хари и Меган Маркл. Овој податок стана актуелен откако двојката изрази загриженост за
Свет

Принцот Хари најде работа во компанија за животен тренинг и ментално здравје

А1он
Британскиот принц Хари ќе се вработи во компанија за животен тренинг и ментално здравје, јавија светските медиуми. Принцот ќе биде своевиден гласноговорник на американската стартап-фирма
Магазин

Кралицата Елизабета на 95 години „растрчана“ по кризни состаноци поради интервјуто на Меган и Хари

А1он
Британската кралица Елизабета Втора изминатите денови постојано била на кризни состаноци, по интервјуто на нејзиниот внук, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, во кое
Магазин

ТВ-водителот Пирс Морган, кој ја навредуваше Меган Маркл, поднесе оставка

А1он
Британскиот телевизиски водител Пирс Морган денеска поднесе оставка од Ај-ти-ви и повеќе нема да биде домаќин на емисијата по која е познат во цел свет
Магазин

Чарлс „кисело“ се насмевна на прашањето за Хари и Меган

А1он
Британскиот принц Чарлс (72), како што пренесуваат западните медиуми, безволно, „кисело“ се насмевнал на прашањето за коментар на интервјуто на неговиот син, принцот Хари и