hari i megan

Магазин

Page Six: Војводата и војвотката од Сасекс моментално се разделени

А1он
Принцот Хари и Меган Маркл наводно имаат потешкотии во нивниот брак, па војводата и војвотката од Сасекс моментално се разделени за да ја обноват својата
Магазин

(ВИДЕО) Принцот Хари и Меган Маркл за малку ќе завршеа како принцезата Дијана: Папараците два часа ги бркаа низ Њујорк

А1он
Инцидентот се случи откако Меган и Хари присуствуваа на церемонијата на доделување награди во Њујорк во вторникот. Принцот Хари, неговата сопруга Меган Маркл и нејзината
Магазин

Децата на принцот Хари и принцезата Меган ќе ги носат титулите принц и принцеза

А1он
Децата на британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган ќе ги носат титулите принц и принцеза, а парот првпат јавно ја искористи титулата на нивната
Магазин

Кралот Чарлс ги покани Хари и Меган на крунисувањето: Двојката одби да потврди присуство на церемонијата

А1он
Војводата и војвотката од Сасекс се поканети на крунисувањето на таткото на Хари, кралот Чарлс, но парот одби да потврди дали ќе присуствуваат или не,
Магазин

Принцот Хари и Меган Маркл вложија во инвестицискиот фонд „Етика“

А1он
Војводата и војвотката од Сасекс влегоа сериозно во светот на финансиите, станувајќи партнери во фирма за одржливи инвестиции во Њујорк. Принцот Хари и Меган Маркл
Магазин

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

А1он
По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот