hari

Магазин

Принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на неговиот татко кралот Чарлс III, Меган Маркл ќе остане во Калифорнијa

А1он
Принцот Хари ќе присуствува на крунисувањето на неговиот татко, кралот Чарлс во Лондон, но неговата сопруга Меган Маркл ќе остане во Калифорнија со нивните деца
Свет

ВИДЕО: Успехот на Камала Харис се слави и во мало село во Индија

А1он
Во малото индиско село во кое е роден дедото на новоизбраната потпреседателка на САД, Камал Харис беше ориганизирана прослава. Жителите на селото, видно возбудени организраа
Магазин

Принцот Хари сака да го покани Обама на венчавката, аналитичари сметаат дека тоа ќе го налути Трамп

А1он
Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл на пријателите им најавиле дека сакаат да го поканат поранешниот претседател на САД, Барак Обама и неговата