princot vilijam

Свет

Принцот Вилијам: Сакам да видам крај на борбите во Појасот Газа што е можно поскоро

А1он
Британскиот принц Вилијам денеска изјави дека сака да види „што е можно поскоро крај на борбите во Појасот Газа“. Тој зборуваше за „високата човечка цена
Свет

ВИДЕО: Вилијам и Хари го предводеа историското бдеење на внуците покрај ковчегот на Кралицата

А1он
Осумте внуци на кралицата Елизабета Втора, вклучително и принцот од Велс и војводата од Сасекс, бдееја околу нејзиниот ковчег во Вестминстерската сала. На барање на
Свет

ВИДЕО: Кралот и принцот од Велс ги изненадија луѓето кои чекаат со часови да го видат ковчегот на Кралицата

А1он
Кралот Чарлс и принцот Вилијам ненајавено се појавија меѓу луѓето кои во редици со часови чекаат да поминат покрај ковчегот на Кралицата Елизабета и да
Свет

Принцот Вилијам рече дека му е чест што станал принц од Велс

А1он
Принцот Вилијам во денешниот разговор со велшкиот прв министер Марк Дрејкфорд изјави дека е почестен што станал новиот принц од Велс, се наведува во соопштение
Свет

Принцот Вилијам објави емотивно обраќање за кралицата

А1он
Принцот од Велс, Вилијам, и оддаде почит на својата баба, кралицата Елизабета Втора, во обраќање кое го објави палатата Кенсингтон. „Во четвртокот, светот загуби извонреден