vremenska prognoza

Македонија

Најстудено на Попова Шапка со – 7 степени, во Гевгелија најтопло со 8 степени

А1он
Утрово најстудено со измерени -7 степени Целзиусови е на Попова Шапка, додека со 8 степени најтопло е во Гевгелија. УХМР информира дека измерени се -2
Македонија

Сончево со мала до умерена облачност, викендот заладување

А1он
Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, претпладне долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен