dozd

Македонија

Во јануари 20 дена со температури под нулата и натпросечни количества врнежи

А1он
Постудено од вообичаено, со минимални температури под нулата, и со траење од над 20 дена, како и со натпросечни количества врнежи, односно екстремно влажно време
Македонија

Облачно време со локален дожд

Кристијан Ландов
Времето во Македонија претпладне променливо облачно, во југоисточните делови со локален дожд. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен
Македонија

УХМР: Од ноќеска дожд и грмотевици, ќе наврнат над 50 литри на метар квадратен

А1он
Од ноќеска нашето подрачје ќе потпадне под влијание на циклонска активност и на серија од влажни бранови од запад, поради што ќе настапи значителна промена
Македонија

Во Крива Паланка наврнати 45 литри воден талог во изминатите 12 часа

А1он
Најмногу дожд во изминатите 12 часа наврнало во Крива Паланка, каде се измерени 45 литри на метар квадратен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во Виница
Македонија

По пеколниот викенд денеска попладне дожд и врнежи

А1он
По пеколно топлиот викенд и сончевото утро, метеоролозите за попладне, под влијание на нестабилна воздушна маса. Најавуваат промена на времрто. Ќе биде нестабилно со пороен