grad

Свет

(ВИДЕО) Во Шпанија падна град со големина на тениско топче, загина едногодишно девојче

А1он
Едногодишно девојче загина во Шпанија откако беше погодено од град за време на невреме, недалеку од каталонскиот град Ла Бизбал де л’Емпорда, пишува „Дејли мејл“.
Регион

(ВИДЕО) Бело како во зима: Силно невреме ја погоди Србија, драматични сцени снимени низ целата земја

А1он
Силно невреме пропратено со обилни врнежи од дожд што попладнево ја зафати Србија предизвика многу проблеми кај граѓаните. Како што може да се види на
Македонија

Промоција на нови 79 двокатни автобуси

А1он
Нoви 79 двокатни автобуси за градскиот сообраќај и за панорамско разгледување ќе бидат промовирани денеска во Скопје. На промоцијата на автобусите, како што е најавено, ќе присуствуваат министерот за транспорт и
Македонија

Без греење само потрошувачите од населбата Тафталиџе 2

А1он
Во поголемиот дел од населбите кои останаа без греење поради исклучувањето од работа на топланата Запад греењето е повторно вклучено. Без греење остануваат само корисниците
Македонија

ФОТО: Јани Макрадули и Љупчо Васовски во посета на семејства во Драчево

А1он
Кандидатите за градоначалници на Град Скопје, Јани Макрадули и кандидатот на Кисела Вода Љупчо Васовски вчера беа на посети на семејства во Драчево. На првата
Македонија

(ФОТО) Макрадули: Скопските општини не се како во рекламите на власта

А1он
„Скопските општини воопшто не наликуваат на Скопје од рекламните спотови на власта. Од ова место, покажуваме дека Скопје не е само Центар. Додека актуелната градска