ВИДЕО: „Сочниот“ речник на Коце Трајановски

Од:

Градоначаникот на Скопје, Коце Трајановски кој секогаш се обидува да дава умерени изјави, еве со каков речник се служи кога не знае дека има вклучено микрофон и камера.

Видеото е дел од Неделната Саботажа на АЛФА ТВ.

Би можело да ве интересира

ФОТО: „Bo Bowling“ во Skopje City Mall

Ана Ололовска

Промоција на нови 79 двокатни автобуси

Ана Ололовска

Без греење само потрошувачите од населбата Тафталиџе 2

Ана Ололовска

Ноќни линии на ЈСП на новогодишната ноќ според петочен распоред

Ана Ололовска

Утре времен сообраќаен режим на улицата „Даме Груев“

Ана Ололовска

ФОТО: Јани Макрадули и Љупчо Васовски во посета на семејства во Драчево

Ана Ололовска

1 comment

Име 28/12/2012 - 18:21 at 18:21

И Коце е човек :)

Reply

Leave a Comment

eighteen − 13 =