Утре времен сообраќаен режим на улицата „Даме Груев“

Од:

На улицата „Даме Груев“ во непосредна близина на катната гаража која е во изградба утре ќе се изведуваат интензивни градежни активности поради што  ќе има отежнато движење на сообраќајот, информира Град Скопје.

Градските власти ги молат учесниците во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим.

Би можело да ве интересира

ФОТО: „Bo Bowling“ во Skopje City Mall

Ана Ололовска

Промоција на нови 79 двокатни автобуси

Ана Ололовска

Без греење само потрошувачите од населбата Тафталиџе 2

Ана Ололовска

Ноќни линии на ЈСП на новогодишната ноќ според петочен распоред

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Сочниот“ речник на Коце Трајановски

Ана Ололовска

ФОТО: Јани Макрадули и Љупчо Васовски во посета на семејства во Драчево

Ана Ололовска

Leave a Comment

eighteen + fourteen =