Без греење само потрошувачите од населбата Тафталиџе 2

Од:

Во поголемиот дел од населбите кои останаа без греење поради исклучувањето од работа на топланата Запад греењето е повторно вклучено. Без греење остануваат само корисниците од населбата Тафталиџе 2, информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Екипите на АД Топлификација работат на целосно санирање на дефектот.

Поради губење вода од системот за греење во 12:50 часот од работа беше исклучена топланата Запад, а без греење останаа потрошувачите на потегот од населбите Ѓорче Петров и Хром, па се до Универзална сала. Од 13:25 часот греењето е вклучено кај поголемиот дел од потрошувачите.

Би можело да ве интересира

ЕСМ го презеде управувањето со БЕГ и Топлана Скопје Север

Ана Ололовска

ЕСМ го презема управувањето и со топланата Скопје Север

А1он

ЕСМ ќе управува со БЕГ заради континуирано обезбедување топлинска енергија

А1он

Температурата на парното нема да се намали, а ќе работи до еден по полноќ

Кристијан Ландов

Владата прогласи кризна состојба во снабдувањето со топлинска енергија

А1он

Владата донесе Уредба за прогласување кризна состојба заради нарушување на снабдувањето со топлинска енергија

А1он

Leave a Comment

6 − 1 =