Ноќни линии на ЈСП на новогодишната ноќ според петочен распоред

Од:

Ноќните линии на ЈСП Скопје на новогодишната ноќ ќе работат според петочен возен ред, информираат од претпријатието.

На првиот ден од Новата година ЈСП Скопје започнува со работа подоцна за разлика од обичните празници заради намалената потреба од патувања. Распоредот на поаѓања е објавен на интернет-страницата на ЈСП Скопје.

Би можело да ве интересира

Приватните превозници повторно ќе блокираат ако не се реши проблемот со долговите

Катерина Павлова-Николовска

Арсовска нема да набави нови еколошки автобуси, советниците на ВМРО-ДПМНЕ и на СДСМ не ја поддржаа одлуката за задолжување

Катерина Павлова-Николовска

Поради загадениот воздух во Скопје се воведува бесплатен јавен превоз

Горан Наумовски

Во Скопје утре нов хаос: Ќе бидат блокирани клучните крстосници

Катерина Павлова-Николовска

Приватните превозници на протест на „Илинденска“

Ана Ололовска

Од шест часот наутро блокада на „Илинденска“ – Приватните превозници ќе паркираат 200 автобуси пред Градското Собрание

Орце Костов