Промоција на нови 79 двокатни автобуси

Од:

Нoви 79 двокатни автобуси за градскиот сообраќај и за панорамско разгледување ќе бидат промовирани денеска во Скопје.

На промоцијата на автобусите, како што е најавено, ќе присуствуваат министерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски и градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски.

Од кинескиот производител „Јутонг“ за ЈСП Скопје беа нарачани 202 двокатни автобуси, а досега се испорачани 136 автобуси од кои два се панорамски.

Би можело да ве интересира

Ова ќе биде година на опоравување на ЈСП, порача директорот Илиевски

Ана Ололовска

Казнета фирмата „Ројал Травел“ која без лиценца и без дозвола превезувала патници

Катерина Павлова-Николовска

Одземена лиценцата за работа на превозникот „Бога Транс“ од Скопје

Ана Ололовска

Од 22 часот утре привремено ќе биде недостапно плаќањето билет со телефон во јавниот превоз

А1он

ЈСП: Превозот не се поскапува, туку се воведува нова услуга

Ана Ололовска

Нови рокови за автопатот Кичево – Охрид и пругата кон Бугарија, старт на интерконекторот со Грција

Ана Ололовска

Leave a Comment

two + fourteen =