Утре без вода за пиење делови од Кисела Вода

Од:

Поради изведување на водоводен приклучок Ф 200мм. на улицата „Христо Татрчев“ бр.69 утре од 11 часот ќе има прекин на водоснабдување за корисниците на истата улица, Ф-КА Мирка Гинова и ОУ Круме Кепевски, а со намален притисок  ке остане населбата  Кисела Вода .

Прекинот, како што соопштуваат од Регионалниот центар за управување со кризи, ќе трае до завршување на работите околу овој приклучок.

Би можело да ве интересира

Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

Ана Ололовска

Голем дефект на цевка на „Теодосиј Гологанов“, екипи на Водовод работат на што побрзо отстранување

Ана Ололовска

Хиподром и Трубарево денеска без вода

Ана Ололовска

Без вода корисниците на дел од булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“

Ана Ололовска

Без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Ана Ололовска

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

Ана Ололовска

Leave a Comment

6 − four =