tetovo

Македонија

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он
На 04.08.2022 во 23.55 часот во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Гостивар-Тетово, наспроти тетовско Горно Седларце, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило
Македонија

ДУИ со комплетна нова листа на кандидати за советници во Советот на општина Тетово

А1он
Демократската унија за интеграција вчера ја поднесе кандидатската листа за советници во Советот на општина Тетово за изборите што се очекуваат да се одржат на
Македонија

Кривична за твајца тетовци кои нападнале медицинска сестра и медицински техничар

А1он
СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Г.(27) и С.Г.(55), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз здравствен работник
Македонија

Нуредини: Доколку настапи влошување на квалитетот на воздухот, јавноста ќе биде веднаш информирана

А1он
Денес, министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нурдини заедно со вицепремиерот Фатмир Битиќи и градоначалникот на општина Тетово Билал Касами, ја посетија опожарената
Македонија

МЖСПП: Нема место за паника за воздухот во Тетово

А1он
Министерството за животна средина и просторно планирање, информира дека согласно ингеренциите, редовно ќе ги следи и ќе ги објавува податоците од мониторинг станицата за квалитет
Македонија

ВИДЕО: Касами ќе бара помош од Владата за штетите од невремето во Тетово

А1он
Градоначланикот на Тетово, Билал Касами ќе бара помош од Владата за санирање на штетите од поплавите во тетовски регион, пред се за обештетување на граѓаните.
Македонија

ВИДЕО: Силно невреме во делови од земјава, во Тетово поплавени улици

А1он
Силно невреме попалднево зафати повеќе делови од земјава. Во Скопје невремето е со силен дожд, ветер и грмотевици. Во Тетово невремето направи посеризони проблеми. Поплавени