albansko zname

Регион

ВИДЕО: Нова снимка и нови тензии – Албанци го запалија српското знаме во Србија и го развеаја албанското

А1он
На социјалната мрежа ТикТок се појави видео на кое се гледа како неколкумина Албанци го палат српското знаме, според нивното тврдење некаде кај Прешево, а
Регион

ВИДЕО: Тензии во српскиот парламент, пратеник истакна албанско знаме

А1он
Пратеникот на партијата Обединети долини – СДА Санџак во српскиот Парламент, Шаип Камбери, денеска за време на расправата за законот за правата на националните малцинства,
Македонија

Бошњаковски по изјавата на Османи: Законот за знамиња мора да се почитува, прекршувањето се санкционира

А1он
По настанот во Охрид кога фолклорна група развеа албанско знаме на Самоиловата тврдина, а откако вицепремиерот Бујар Османи изјави дека знамето на Албанија може да
Македонија

Пет години забрана за влез во Македонија и казна за лицето кое постави албанско знаме во Охрид

А1он
Пет години забрана за влез во Македонија и парична казна изрече судот за едно од раководните лица на фолклорната играорна група од Косово која попладнево
Македонија

ГДУ: Власта молчи за знамето на тврдината и се пазари за изборите

А1он
Повторно обид за подгревање на меѓуетничките односи и тоа повторно во Охрид. По планот за изградбата на нелегално градење на верски објект, сега големо албанско
Македонија

Албанско знаме развеано на Самуиловата тврдина во Охрид

Кристијан Ландов
Албанско знаме предпладнево беше поставено на Самуиловата тврдина во Охрид. Неофицијално од СВР Охрид велат дека знамето го поставиле туристи од фолклорна група, кои биле
Македонија

Честитка од Џафери по повод Денот на албанското знаме

А1он
Претседателот на Собранието Талат Џафери упати честитка по повод 28-ми Ноември, Денот на албанското знаме и Денот на независноста на Република Албанија, земја која, како
Македонија

Денот на албанското знаме се одбележува во неколку градови во Македонија

А1он
Празникот на албанското национално знаме – 28 Ноември денеска во неколку градови во државата се одбележува со бројни културни и политички активности. На плоштадот „Скендербег“
Македонија

СДСМ: Меѓуетничката толеранција и почитување се придонес кон перспективна Република Македонија

А1он
„По повод 28-ми ноември, Денот на албанското знаме, СДСМ укажува дека одбележувањето на ваквите настани треба да бидат во насока на градење на мостови на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Со петарди одбележан Денот на албанското знаме во Скопје

А1он
Повеќе од 100 млади Албанци денеска маршираа низ центарот на Скопје, одбележувајќи го празникот Денот на албанското знаме. Маршот започна од улицата Мајка Тереза, а