zakon za igri na srekja

Македонија

АСОМ: Остануваме конструктивен партнер за вистинска јавна дебата за игрите на среќа

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) ја поздравува одлуката на пратениците да не го поддржат Законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа
Македонија

АПИС: Признание за сите пратеници кои одбранија 10 илјади работни места

А1он
Во името на 10 илјади вработени во секторот игри на среќа и нивните семејства оддаваме признание на сите пратеници кои не гласаа за скандалозните и
Македонија

Не е донесен Законот за игри на среќа, постапката заврши

А1он
Законот за игри на среќа и забавни игри во трето читање на вчерашното попладневно продолжение на 145. седница не го доби потребното мнозинство од 61
Македонија

Нов обид во Собрание за законите за Митилинеос и за игрите на среќа

А1он
Собранието денеска треба да одржи продолженија на три пленарни седници – 138-та 140-та и 145-та. Во рамки на 145-та седница, пратениците ќе дискутираат по Законот
Македонија

Функционерските плати, игрите на среќа и стратешките инвестиции пред пратениците

А1он
Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе одржи продолжението на 145. седница, на која на дневен ред меѓу другите, се Законот за изменување и дополнување
Македонија

Адеми: Интенцијата на ВМРО-ДПМНЕ е да не се донесе Законот за игри на среќа за да продолжи монополот на една фирма

А1он
Пратеникот на ДУИ, Арбер Адеми, ја демантираше албанската опозициска коалиција „Вреди“, која денеска на прес-конференција во законодавниот дом ја обвини власта дека предлог-законот за игрите
Македонија

Меџити: Законот за игрите на среќа предвидува отстранување на објектите на обложувалниците, но не и на казината

А1он
Изет Меџити од албанската коалицијата „Вреди” денеска на прес-конференција во законодавниот дом рече предлог-законот за игрите на среќа во членот 10 предвидува отстранување на објектите
Македонија

АПИС до пратениците: Не се станува ЕУ член со селективно почитување на европските стандарди

А1он
На 13 февруари, Претседателот на Републиката не го потпиша указот за стапување во сила на Законот за изменување и дополнување на законот за игри на
Македонија

АСОМ: Ќе дозволат ли народните избраници десетици илјади вработени да останат на улица

А1он
Пратениците денеска се исправени пред предизвикот да кажат конечно и последно „против“ штетниот Закон за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа и
Македонија

Продолжувањето на рокот на пасошите денеска на собраниска седница

А1он
Собранието денеска треба да ја започне 145. седница на која на дневен ред, меѓу другите, се Закон за изменување и дополнување на Законот за игри