sakam da rabotam

Економија

„Сакам да работам“ до пратениците: Со негласање нема да одбраните само 10 илјади семејства туку ќе застанете на патот на едно партиско самоволие

А1он
Земајќи предвид дека на 145-та пленарна седница, како прв на дневниот ред е ставен на повторно изјаснување пред пратениците на владејачкото мнозинство, Законот за изменување
Економија

„Сакам да работам“ до „Антикоцкање“: Зошто не протестирате против онлајн игрите на среќа

А1он
Подолго време и укажуваме на јавноста дека „Групата за играње на црно“ која се претставува како Движење „Антикоцкање“ од Тетово делува како огранок на една
Македонија

„Сакам да работам“: Заштитени устав и ЕУ вредности, 10 илјади семејства може да здивнат!

А1он
Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“ смета дека одлуката на претседателот Стево Пендаровски да не го потпише Указот за стапување
Македонија

„Сакам да работам“ до Пендаровски: Која ЕУ директива наложува 10 илјади семејства да се жртвуваат за интересите на една владејачка партија

А1он
Земајќи предвид дека поминаа пет дена од кога 55 пратеници на владејачкото мнозинство ги изгласаа противуставните и скандалозни измени на законот за игри на среќа,
Македонија

Отворено писмо на „Сакам да работам“ до Пендаровски: Бидете претседател на сите граѓани, не дозволувајте да не избркаат од Македонија

А1он
Вчерашното гласање за противуставните и скандалозни измени на Законот за игри на среќа од мнозинството пратеници ни предизвика горчина во душите. Многумина од нас со
Економија

Отворено писмо на Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“ до пратениците на владејачкото мнозинство

А1он
Вчера, најмалку 10 илјади вработени во секторот игри на среќа ја добивме најсуровата честитка за Нова Година. Среќна Нова 1990 година! Како временска машина го
Економија

Реакција на Здружение на вработени во сектор на Игри на среќа

А1он
АНТИКОЦКАЊЕ ГИ СИМНАА МАСКИТЕ! Во предизборната кампања што се води против легалните игри на среќа очигледно се тргнаа маските. Денес, претставник на „Антикоцкање“ од Тетово,
Економија

„Сакам да работам“: Нема да дозволиме да станеме жртви на дневно-политичките пресметки

А1он
Во врска со денешната панел дискусија на тема „Негативното влијание на казината и коцкањето со семејството и соочување со оваа девијантна појава“, во интерес на
Економија

„Сакам да работам“: Дистанца за објектите не оди заедно со интернет игри на среќа

А1он
Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“ смета дека повторното актуелизирање на скандалозните и противуставни измени на Законот за игри на
Економија

„Сакам да работам до партиите“: „Вашите кампањи против игрите на среќа се против 10 илјади вработени, кои можеби заедно со своите семејства на избори гласале и за вас!“

А1он
Земајќи предвид дека како што наближуваат избори, политичките партии почнуваат да се борат за нови гласови, притоа занимавајќи се и со игрите на среќа, сметаме