gragjanski organizacii

Македонија

27 организации со осуда за изјавата на Заев

А1он
27 граѓански организации во писмена реакција на вчерашната изјава на премиерот Зоран Заев наведуваат дека „остро ја осудуваат скандалозната, недолична, хомофобна изјава на Претседателот на
Македонија

Средба на ДКСК со граѓански организации

А1он
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) денеска има средба со граѓанските организации вклученин во борба против корупцијата. Средбата, како што информираат од ДКСК, има
Видео Македонија

(ВИДЕО) 16 невладини организации: Итно повлекување на измените во Кривичен законик или ќе има протести

А1он
Шеснаесет граѓански организации споени во иницијативата „Не во мое име” до претседателот на Собранието, Талат Џафери, и до пратениците кои се предлагачи на измената на