ministerstvo za politicki sistem

Видео Македонија

(ВИДЕО) Ивановска: Груби не дава информации за имотот, податоците ги крие зошто барањето не било и на албански

Александар Тодески
Антикорупциската комисија се уште не добива информации од вицепремиерот Артан Груби за неговата имотна состојба, предмет кој го отворија откако беше запалено возилото кое го
Uncategorized Македонија

Министерството на Груби е најзатворена институција, покажа истражувањето за Индексот за отвореност

Орце Костов
Фондацијата за интернет и општество, Метаморфозис на денешниот панел „Преку институционална отвореност кон спречување на корупција”, како дел од „Отворен Форум за антикорупција“, го промовираше
Македонија

Реакција на Министерството за политички систем: Отпуштените од „Комунална хигиена“ не се вработени со Програмата за правична застапеност

А1он
Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците ги демантира наводите дека вработените од ЈП „Комунална Хигинета-Скопје„ кои се отпуштени од работа се вработени според
Македонија

Владата усвои план за прераспределба на „рамковните“ административци

А1он
Владата го усвои планот за распределување на административните службеници вработени преку програмата К5. Новите решенија за работа ќе им бидат доделени во наредните денови. 1349
Македонија

Груби го достави планот за 1.357-те нераспределени службеници – ќе ги згрижат 258 институции

А1он
Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците соопшти дека денеска во согласност со законските обврски до Владата на Република Северна Македонија ги доставила информациите