video

Видео Македонија

(ВИДЕО) Бислимовски: На тој што платил 2.500 евра квадрат за стан кој го чува празен, не се проблем 200 денари

Александар Тодески
Намалување на струјата ќе има кај сите, тоа е фактичката состојба, вели во интервју на А1он претседателот на Регулаторната комисија за енергетика. Според него, плаќањето
Регион

ВИДЕО: Тато ме тепа со каиш, мама со сукало – контраверзна снимка на интернет предизвика лавина реакции

На социјалните мрежи се појави снимка која предизвика голема дискусија и критика. Снимката како што се вели е од 1981 година и на неа е
Македонија

(ВИДЕО) Бев да берам дренки, седнав на патот и ме нападна мечка: Сведоштво на Минче Рамчески

А1он
Бев да берам дренки, најдов некоја и си седнав на пат, стапчето го оставив до мене, а одеднаш се појави мечка. Вака седумдесет и шестгодишниот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бесплатен јавен превоз во Скопје: Остварлив проект или предизборна манипулација?

Александар Тодески
Предизборна манипулација или уште една година безуспешни обиди скопјани да добијат бесплатен јавен превоз – Ветувањето кое во програмата на градоначалничката Данела Арсовска беше дадено
Видео Македонија

ВИДЕО: Протестно писмо до Бујар Османи, се бара раскинување на Преспанскиот и Договорот за добрососедство со Бугарија

Орце Костов
Организацијата Жени, мајки, родољупки на Македонија „Ангелина Маркус„ упати протестно писмо до министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во кое се бара од него да
Македонија

ВИДЕО: Отпад донесен со трактор се фрла во реката Вардар

Кристијан Ландов
Во селото Стримница, неколку лица се снимени додека фрлаат отпад во реката Вардар. Според снимката, тие фрлаат се што има во приколката. На ова реагираат