organizacija

Македонија

„Сите ваши деца ќе умрат“ – Македонска организација испратила закани за бомби во училиште во Бугарија

Орце Костов
Проруска македонска националистичка организација испрати мејл со закани до училиштата во Стара Загора, Бугарија, објави БГНЕС. Ова го пишува во содржината на електронскиот мејл кој
Видео Македонија

ВИДЕО: Протестно писмо до Бујар Османи, се бара раскинување на Преспанскиот и Договорот за добрососедство со Бугарија

Орце Костов
Организацијата Жени, мајки, родољупки на Македонија „Ангелина Маркус„ упати протестно писмо до министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во кое се бара од него да
Спорт

Фондот „Тајм’с ап“ додели финансиска помош на британски женски организации

Фондот основан од британските ѕвезди, како дел од Движењето „Тајм’с ап“ соопшти дека додели над еден милион фунти помош за жените жртви на сексуално вознемирување