dojava

Македонија

„Сите ваши деца ќе умрат“ – Македонска организација испратила закани за бомби во училиште во Бугарија

Орце Костов
Проруска македонска националистичка организација испрати мејл со закани до училиштата во Стара Загора, Бугарија, објави БГНЕС. Ова го пишува во содржината на електронскиот мејл кој
Македонија

Повторно дојави за бомби во скопски училишта, се евакуираат учениците

А1он
На меил адресите на шест училишта во Скопје е упатена закана за поставена бомба информира Министерството за внатрешни работи. – Веднаш по добиената пријава, од
Македонија

МВР: Лажни беа пријавите дека имало поставено бомби во девет скопски училишта

А1он
Министерството за внатрешни работи денеска извести дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави дека девет училишта на територија на Скопје добиле
Македонија

Дојави за бомби попладнево стигнале во девет скопски училишта, се евакуираат учениците од втора смена

Маја Илиевска-Пачемска
Дојави за бомби денес стигнале во девет скопски училишта. Министерството за внатрешни работи извести дека се евакуираат учениците. „Денеска во СВР Скопје околу 14 часот
Македонија

Нова дојава за бомба, се евакуираат ученици од средното училиште „Јосип Броз“ во Скопје

Маја Илиевска-Пачемска
Учениците во втора смена од средното училиште „Јосип Броз-Тито“ во Скопје го напуштаат училиштето по дојава за бомба. Полицијата е веќе на терен и училиштето