Нова дојава за бомба, се евакуираат ученици од средното училиште „Јосип Броз“ во Скопје

Од:

Учениците во втора смена од средното училиште „Јосип Броз-Тито“ во Скопје го напуштаат училиштето по дојава за бомба.

Полицијата е веќе на терен и училиштето во центарот на Скопје се празни.

Вчера дојави за бомби имаше во осум училишта во Скопје кои беа детално проверени и антитерористичката единица во МВР утврди дека дојавите се лажни.

Би можело да ве интересира

Евакуација во Ниш, ќе се дислоцира стара, но моќна бомба на НАТО

Горан Наумовски

Поради наводно подметната бомба евакуирана болница во Москва

Горан Наумовски

Експлодира бомба во центарот на Атина, оштетена зградата на Министерството за труд

Дојава за бомба во РТС

По дојава за поставена бомба: Затворени 27 училишта во Белгија

Детали за инцидентот во Призрен: По тепачката фрлена e рачна бомба, десет лица се повредени

Горан Наумовски