Повторно дојави за бомби во скопски училишта, се евакуираат учениците

Од:

На меил адресите на шест училишта во Скопје е упатена закана за поставена бомба информира Министерството за внатрешни работи.

– Веднаш по добиената пријава, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата. Во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случајот информираат од МВР.

Ова е четврти пат да има дојави за поставени бомби во гимназиите во главниот град. Претходните трипати дојавите беа лажни. Во сите случаи идентично имаше евакуација на ученците.

Би можело да ве интересира

Евакуација во Ниш, ќе се дислоцира стара, но моќна бомба на НАТО

Горан Наумовски

Поради наводно подметната бомба евакуирана болница во Москва

Горан Наумовски

Експлодира бомба во центарот на Атина, оштетена зградата на Министерството за труд

Дојава за бомба во РТС

По дојава за поставена бомба: Затворени 27 училишта во Белгија

Детали за инцидентот во Призрен: По тепачката фрлена e рачна бомба, десет лица се повредени

Горан Наумовски