plasnica

Македонија

(ВИДЕО) Бев да берам дренки, седнав на патот и ме нападна мечка: Сведоштво на Минче Рамчески

А1он
Бев да берам дренки, најдов некоја и си седнав на пат, стапчето го оставив до мене, а одеднаш се појави мечка. Вака седумдесет и шестгодишниот
Македонија

Индекс на отвореност: Охрид најотворена општина во државава, најзатворена Пласница

А1он
Најотворени општини во државава се Охрид со индекс од 51 отсто, Василево со 48 отсто и Кочани со 48 проценти, додека најзатворена општина е Пласница
Македонија

На локалните избори во Штип право на глас имаат 41.777, а во Пласница 4.954 гласачи

А1он
Државната изборна комисија (ДИК) го заклучи Избирачкиот список за изборите за градоначалник што на 13 декември треба да се одржат во Штип и во Пласница.
Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ бара да се одложат изборите за градоначалник во Штип и Пласница поради епидемијата

А1он
ВМРО-ДПМНЕ бара предвремените локални избори во Штип и Пласница да бидат одложени поради тоа што, како што велат од партијата, нема нормални услови за нивно
Македонија

На полноќ истекува рокот за регистрација на медиумите за политичко рекламирање за изборите во Штип и Пласница

А1он
Државната изборна комисија потсетува дека вечер на полноќ истекува рокот за регистрација на радиодифузерите, печатените и електронските медиуми (интернет портали), за платено политичко рекламирање на
Македонија

Ахмети од Пласница: Македонија нема друга алтернатива освен членство на ЕУ и НАТО

А1он
Ако сакаме да имаме подобра иднина за идните генерации и добри меѓуетнички односи, економски развој и напредување на сите полиња, тогаш друга алтернатива или друг
Македонија

Ахмети објави победа во Кичево и Пласница

А1он
Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети вечерва на прес-конференција објави победа на кандидатите за градоначалници на ДУИ во прв круг во општините Кичево
Македонија

(ВИДЕО) Заев од Пласница: Само со сплотени граѓани Македонија ќе оди напред

А1он
Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска имаше средба со граѓани во Општина Пласница. Од ова место, Заев упати порака дека само со сплотени граѓани Македонија
Видео Македонија

ВИДЕО: Жителите на Пласница 20 години немаат вода за пиење, локалната самоуправа крие од јавноста

А1он
Жителите на општина Пласница веќе 20 години пијат загадена вода и тоа се крие од јавноста со што здравјето на околу 5 илјади жители на