На полноќ истекува рокот за регистрација на медиумите за политичко рекламирање за изборите во Штип и Пласница

Од:

Државната изборна комисија потсетува дека вечер на полноќ истекува рокот за регистрација на радиодифузерите, печатените и електронските медиуми (интернет портали), за платено политичко рекламирање на учесниците во изборната кампања за предвремените избори за градоначалник на општина Штип и на општина Пласница.

dobivaj vesti na viber

Предвремените избори ќе бидат одржани на 13 декември откако Благој Бочварски кој беше градоначалник на Штип стана министер за транспорт и врски, а доскорашниот прв човек на Пласница Исмаил Јахоски беше избран за пратеник.

Би можело да ве интересира

Приведен разбојник од Штип за издржување казна затвор од три години

Штипјанка во самоодбрана со нож го повредила вонбрачниот партнер

Горан Наумовски

Полицијата за четири часа во Штип откри дваесетина неисправни камиони

Горан Наумовски

„Десет лопати за девет години“ – граѓанска акција за вечната изградба на клиничкиот центар во Штип

ДИК: Во советот на општина Тетово влегуваат Беса со 12, ДУИ со 11 советници, ВМРО-ДПМНЕ со 4, СДСМ со 2, Алтернатива и ДПА со по 1

Ана Ололовска

Истрага против две лица во Штип за тешка сообраќајна несреќа со смртни последици

А1он