Ахмети објави победа во Кичево и Пласница

Од:

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети вечерва на прес-конференција објави победа на кандидатите за градоначалници на ДУИ во прв круг во општините Кичево и Пласница.

dobivaj vesti na viber

Оцени дека изборите се одвиваа мирно, без изразени неправилности. Според него, на ниво на државата секаде водат кандидатите на ДУИ и, како што рече, тоа ќе биде 11 победа на партијата на било какви избори.

– Центрланиот изборен штаб на ДУИ е во постојан контакт со нашите претставници во останатите општини и очекуваме поточни следни резултати многу скоро, рече Ахмети на прес-конференцијата во партиското седиште во Тетово.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Абази за сликите со функционери од ДУИ во опуштена атмосфера: Се најдовме случајно

Кристијан Ландов

Внатрепартиски избори во ДУИ следната година

Незадоволната „огнена група“ доби партиски функции, избрано централното претседателство на ДУИ

ДУИ одлучи, ќе се избира ново претседателство

Груби: ДУИ може без мене, никој не е незаменлив, раскол нема

Кристијан Ландов

Незадоволните во ДУИ се сретнаа со Али Ахмети: Остануваат на барањата за промени во извршната власт

Катерина Павлова-Николовска