Економија

Да не се брза со рефинансирање, промени ќе има само кај новите кредити во променливата стапка

Орце Костов
Новото зголемување на основната каматна стапка, трето по ред за три месеци, ги исплаши граѓаните дека цените на кредитите ќе растат, па некои во очекување
Македонија

Формално не сме го добиле францускиот предлог во МНР, вели Османи

Орце Костов
Министерот за надворешни работи Бујар Османи тврди дека МНР нема формално досега не го добил францускиот предлог кој е најавен како можно решение за спорот
Економија

Реконструкцијата на пет километри автопат кај Катланово наместо за две, ќе заврши за три години

Орце Костов
Реконструкцијата на делницата Катланово-Петровец која е дел од автопатот „Пријателство“ и од Коридорот 10 е во прекин шест месеци, а туристичката сезона и транзитирањето на