kleveta

Македонија

Продолжува судското рочиште за клевета за Богоевски

А1он
Во Основниот суд Скопје 2 денеска продолжува судењето на Слободан Богоевски, кого го тужеа лидерот на ДУИ Али Ахмети и неговиот сопартиец, Муса Џафери. Ахмети