bogoevski

Македонија

ВИДЕО: Богоевски не сака да зборува за скандалот со дрогата, се фокусира на безбедносните реформи

А1он
Ниту наркотестови за пратениците, ниту комисиска расправа за мандатот на Никола Груевски не се одржа денеска во Собранието. Безбедносните реформи се чини ги одложија сите
Македонија

Судијата Рустеми во пресудата за тужбата: Ахмети и Џафери се врвни политичари и угледни луѓе

А1он
Судијата од скопска двојка, Нухи Рустеми, во образложението за повторената постапка кога ја уважил тужбата на лидерот на ДУИ, Али Ахмети и на ексвицепремиерот Муса
Македонија

Богоевски ги наклеветил Ахмети и Џафери – по вторпат пресуди судијата Рустеми

А1он
На 26 септември лани, Граѓанскиот суд во Скопје, повторно, по вторпат, ги уважи тужбите на лидерот на ДУИ Али Ахмети, и ексвицепремиерот Муса Џафери за
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Не давам оставка, јас сум легитимен претставник на Шарената револуција

А1он
Чии ставови брани сега пратеникот Павле Богоевски, оние на Шарената револуција или на СДСМ, беше главната тема на разговор во интервјуто за „Макфакс“ каде тој
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богоевски до опозицијата: Престанете да се однесувате како партија каде на чело е Груевски

А1он
Пратеникот Павле Богоевски го повтори ставот на пратениците од СДСМ, тврдејќи дека интерпелацијата служи само за да го покрие враќањето на опозицијата во Собранието. Тој
Македонија

Богоевски: Мандатно-имунитетната комисија која ја побара Димовски не може да се одржи

А1он
Мандатно-имунитетната комисија од која пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да заседава не може да се одржи без писмено барање. Комисијата може да заседава единствено ако тоа
Македонија

Пратеникот Павле Богоевски објави фотографија од Митко Чавков во судница

А1он
Пратеникот од СДСМ Павле Богоевски на својот Фејсбук профил објави фотографија од Митко Чавков како седи во судница. – Утрово, за својата улога во крвавиот
Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Потребна е ревизија на сомнителните катни гаражи во Скопје

А1он
„Коце Трајановски и Никола Груевски се расфрлаа со десетици милиони евра за катни гаражи во строгиот центар на Скопје, а граѓаните сеуште паркираат на кејот
Македонија

Богоевски: Реформите во МВР и во државните институции носат професионалност и отчетност

А1он
Павле Богоевски денеска во изјава за медиумите рече дека за разлика од претходната практика на раководството на прикривање и заташкување на прекумерна употреба на полициска
Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Зврлевски е ракот во правната држава

А1он
Пратеникот од мнозинството, Павле Богоевски во реплика кажа дека обвинителот Марко Зврлевски е ракот во правната државата и дека гонел политички неистомисленици на лидерот на