Пратеникот Павле Богоевски објави фотографија од Митко Чавков во судница

Од:

Пратеникот од СДСМ Павле Богоевски на својот Фејсбук профил објави фотографија од Митко Чавков како седи во судница.

– Утрово, за својата улога во крвавиот Четврток се уапсени Митко Чавков, Горан Ангелов – Ќосето, актерот Владо Јовановски, Игор Дурловски, пратеничката Жаклина Стефановска, пратеникот Крсто Мукоски, поранешниот директор на ФЗОМ Саше Стефановски, пратеникот Љубен Арнаудов од Охрид и уште неколкумина други.

Според неофицијални информации, во моментов трчуловски е се’ уште недостапен за полицијата, а василевски треба денес да се јави на распит, напиша Богоевски на Фејсбук, а во коментарите на тој пост ја постави и фотографијата над која што напиша „Чавков, на обвинителна клупа, со лисици на рацете… Прекрасно…“

Би можело да ве интересира

Чавков пренесен во приватна болница во Скопје, му се влошила здравствената состојба

Жарко Настоски

Чулев без оглас ја унапредил сопругата на Чавков за три скалила повисоко во МВР

Кристијан Ландов

Не помина иницијативата за амнестијата на Чавков пред Уствен

Васко Маглешов

Чавков доби негативно мислење од уставниот судија Стојановски за амнестијата за 27 април

Васко Маглешов

ВИДЕО: Богоевски не сака да зборува за скандалот со дрогата, се фокусира на безбедносните реформи

Татјана Ташкова

Чавков: Не се сеќавам дали знаев за апсењето на Љубе

Ана Ололовска