slobodan bogoevski

Македонија

Али Ахмети и Муса Џафери го загубија спорот со Слободан Богоевски за клевета и навреда

А1он
Тричлениот судиски совет на скопска Апелација, кој не сакаше да си ги каже имињата пред јавноста, на денешната јавна објава на пресудата за тужбата за
Македонија

Судијата Рустеми во пресудата за тужбата: Ахмети и Џафери се врвни политичари и угледни луѓе

А1он
Судијата од скопска двојка, Нухи Рустеми, во образложението за повторената постапка кога ја уважил тужбата на лидерот на ДУИ, Али Ахмети и на ексвицепремиерот Муса
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Мијалков и Зврлевски во УБК и по кафеани ги договара наредбите

А1он
Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, неговиот баџанак, поранешниот обвинител за организиран криминал и корупција, Јован Илиевски и ексдржавниот обвинител Марко Зврлевски, во УБК и по
Македонија

Основен суд Скопје 2: Слободан Богоевски ги наклеветил Али Ахмети и Муса Џафери

А1он
Eксразузнавачот Слободан Богоевски е виновен дека ги наклеветил лидерот на ДУИ, Али Ахмети и на Муса Џафери за примање мито во случајот „Маѓар Телеком“, потврди
Македонија

Богоевски: Немам потреба да им се извинам на Ахмети и Џафери

А1он
Не чувствувам потреба да им се извинам на Али Ахмети и Муса Џафери, рече ексразузнавачот Слободан Богоевски на денешното судење за клевета што се води
Македонија

ВИДЕО: Судот не може да одлучи дали е надлежен за сведочењето на Слободан Богоевски

А1он
Граѓанскиот суд за 5 септември го одложи судењето за клевета на ексразузнавачот Слободан Богоевски од тужителите Али Ахмети и Муса Џафери. На денешното рочиште бил
Македонија

Одложено судењето на Богоевски, Ахмети и Џафери не се појавија на рочиштето

А1он
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети и Муса Џафери не се појавиа на рочиштето на кое го тужат екс разузнавачот Слободан Богоевски за навреда и клевета
Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Ќе процесуирам кривична постапка против Али Ахмети и Муса Џафери

А1он
Нека заврши подготвителното рочиште и во зависност од одлуката во судот ќе процесуирам кривична постапка против тужителите и сите оние кои учествуваа во оваа постапка,
Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Ќе го победиме режимот, јас и Трајанов ќе бидеме нивниот мрак

А1он
Тука сме не да се претставиме кои сме, туку да го обзнаниме почетокот на крајот на тиранската власт наречена злосторничко здружение. Неодамна лидерот на тоа
Македонија

Кандидатска листа на Коалицијата за промени и правда: Трајанов, Кекеновски, Слободан Богоевски

А1он
Коалицијата за промени и правда на Демократскиот сојуз, ФРОДЕМ, МОРО Работничката партија и ДЕМОС на конвенцијата со слоган „Не грижете се, режимот паѓа“ ја објави