magar telekom

Македонија

Вкупна казна од 24 години за тројцата обвинети за предметот „Маџар Телеком“

А1он
Основниот кривичен суд Скопје, денеска јавно ја објави првостепената пресуда за предметот со К.бр. 817/11 од обвинителството означен како „Маџар телеком“ против обвинетите А.И.С., Р.П.
Македонија

Продолжува судењето за „Маџар Телеком”

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот „Маџар телеком“. Предметот „Маџар телеком” се води против поранешните генерален и финансиски директор на „Македонски
Македонија

Рочиштето за „Маџар телеком“ одложено за 29 јануари

А1он
Кривичниот суд денеска го одложи рочиштето за случајот „Маџар телеком“ за 29 јануари, за кога треба да биде обезбеден сведокот Слободан Богоевски. Случајот „Маџар телеком”
Македонија

Нови рочишта за „Титаник“, „Титаник 3“ и „Маџар телеком“

А1он
Во Кривичниот суд денеска треба да продолжат судењата за случаите „Титаник“, „Титаник 3“ и „Маџар телеком“. Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ се наоѓа во доказна
Македонија

Нови рочишта за Титаник, Т.Н.Т., Ласкарци и Маџар Телеком

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за предметите Титаник, Т.Н.Т., Ласкарци и Маџар Телеком. Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци
Македонија

Судењето за „Маџар-Телеком“ одложено за 28 ноември

А1он
Во Кривичниот суд во Скопје денеска беше одложено рочиштето за случајот „Маџар-Телеком“, поради оправдано отсуство на судијката Ленка Давиткова. На денешното рочиште требаше да биде
Македонија

Нови рочишта за „Монструм“, „Маџар Телеком“ и „Т.Н.Т.“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за случаите „Монструм“, „Маџар Телеком“ и „Т.Н.Т.“. Судењето за петкратното убиство кај
Македонија

Гркот Кефалојанис не дојде да сведочи за „Маѓар телеком“

Васко Маглешов
Во кривичниот суд повторно беше одложено судењето за предметот „Маѓар телеком“. Гркот Михалис Кефалојанис не се појави да сведочи во судот. Судијката Ленка Давиткова констатира
Македонија

Слободан Богојески повторно не дојде да сведочи за „Маѓар телеком“

Васко Маглешов
Ексразузнавачот Слободан Богојески и денеска не се појави да сведочи во случајот „Маѓар телеком“ како сведок кој го предложи одбраната. Причината е зашто немало доказ