telekom

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Сопругот извршен директор, сопругата менаџер, Ковачевски го претвора Телеком во фамилијарна фирма

А1он
Македонски Телеком, фирма во која дел од сопственоста има и државата, стана дувло на непотизам, посочуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Во нејзиното соопштение се вели дека
Македонија

Телеком ќе ги тужи фирмите што ги оштетиле каблите, корисниците добија гратис интернет

А1он
Македонски Телеком соопшти дека изутрината биле оштетени главни магистрални оптички кабли на повеќе локации во Кумановскиот и Струмичкиот регион преку кои поминува голем дел од
Македонија

Прекин во мрежата на Телеком: „Градежни работи ги оштетиле каблите на различни локации“

А1он
Корисниците на мрежата на Телеком за интернет и телефонија од утрово имаат неколкучасовни прекини на интернетот и телефонската мрежа низ целата земја, а од телекокомуникацискиот
Македонија

Адвокат близок до Заев, ќе добива по 2.500 евра во одборот на Телеком

Орце Костов
Новиот претставник на Владата во Одборот на директори на Македонски Телеком, Игор Милев, за извршувањето на функцијата претседател на одборот од редот на неизврши членови,
Економија

Кој ќе добива надомест од 6.000 евра во Телеком? Советник на Царина го менува Китанов во одборот на директори

Орце Костов
Зоран Китанов, кој е близок човек на Зоран Заев, поднесе оставка од функцијата претседател на Одборот на директори во Македонски Телеком на која беше назначен
Македонија

ДЗС: Техничките пречки во пописот не се должеа на интернет конекцијата

А1он
Од Државниот завод за статистика велат дека техничките проблеми кои се јавиле во текот на денешниот ден од пописот, всушност не се должат на интернет
Економија

Македонски Телеком: За 4,1 отсто зголемени приходите од продажба во првиот квартал

А1он
Македонски Телеком ги зголеми приходите од продажбата во првото полугодие годинава за 4,1 отсто во споредба со истиот период од претходната година и изнесуваат 5,391
Македонија

Нина Ангеловска и Садула Дураку ќе седнат во бордот на Телеком, Стојанче Ангелов в.д. директор на Центарот за управување со кризи

А1он
Владата на денешната 17-та седница заклучи да му препорача на Собранието на акционери на Македонски телеком, Акционерско друштво за електронски комуникации – Скопје, да ги
Економија

Раст на приходите од продажба на „Македонски Телеком“ во првата половина од годината

А1он
Приходите од продажба на „Македонски Телеком“ во првите шест месеци од годинава, во споредба со претходната година, се зголемени за 0,7 отсто и изнесуваат 5.177
Економија

Сметките за телевизија ќе бидат помали поради прекините, операторите најавуваат обесштетување на корисниците

Следната сметка за телевизија што ќе ја добијат корисниците од операторите ќе биде помала од вообичаената поради прекините во  реемитувањето кои почнаа вчера. Од компанијата