markovic

Македонија

Марковиќ: Заев најдобро е да види како нему му избега Груевски

А1он
Црногорскиот премиер Душко Марковиќ изјави дека е задача на Македонија, а не на Црна Гора, да се грижи поранешниот премиер Никола Греувски да не побегне.
Свет

ВИДЕО: Откако минатата година Трамп го истурка, сега пријателски се поздрави со црногорскиот премиер

А1он
Новата средба на премиерот на Црна Гора, Душко Марковиќ и претседателот на САД, Доналд Трамп помина сосема поинаку од претходните. Ovako je izgledao susret predsjednika
Регион

АУДИО: Ѓукановиќ и Марковиќ жртви на руски комичари кои лажно им се претставиле

А1он
Претседателот на црногорската Влада Душко Марковиќ и претседателот на владејачката демократска партија на социјалисти (ДПС) Мило Ѓукановиќ беа цел на руските комичари Лексус и Вован,