bogoevski

Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Избори од нелегитимна влада нема да има

А1он
Пратеникот од коалицијата на СДСМ, Павле Богоевски повторно истакна дека нема да се воведува двојазичност, федерализација, бинационалност, ниту пак ќе има промена на националните симболи.
Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Шарената револуција пак ќе го бои Собранието, но сега од внатре

А1он
Пратеникот од невладиниот сектор кој е во коалиција со СДСМ, Павле Богоевски, одговори на сите напади од страна на ВМРО-ДПМНЕ за Шарената револуција. Тој нагласи
Македонија

Продолжува судското рочиште за клевета за Богоевски

А1он
Во Основниот суд Скопје 2 денеска продолжува судењето на Слободан Богоевски, кого го тужеа лидерот на ДУИ Али Ахмети и неговиот сопартиец, Муса Џафери. Ахмети
Македонија

Богоевски не планирал во овој период да земе членска книшка од СДСМ

А1он
Граѓанскиот активист Павле Богоевски, кој од неделата се најде на кандидатските листи на опозициската СДСМ за предвремените парламентарни избори во декември, вели дека не планира
Македонија

Богоевски: Зошто власта бараше ново задолжување од 36 милиони евра?

А1он
Зошто власта бараше ново задолжување од 36 милиони евра? За да исплати оштети кои не ги покриваат ниту најосновните трошоци на санирање на штетите? За
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богоевски до ЕБР: Дали сте горди на химната на единицата како што бевте првиот пат кога ја слушавте

А1он
Драги полицајци, драги браќа и сестри, во последниве месеци ви кажавме се што може еден граѓанин да и каже на својата полиција. Сега ќе ве
Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Нема повлекување, не може тие полтрони да ја држат правдата во заложништво

А1он
Нема повлекување, нема правда нема мир, рече активистот на Шарената револуција Павле Богоевски. -Уставниот суд мора да се произнесе по иницијативата за СЈО. Не може