pavle bogoevski

Македонија

Богоевски го обвини Апасиев дека ја злопотребува функцијата за да си ја реновира куќата, лидерот на „Левица“ вели дека таа е културно наследство

Како може Димитар Апасиев да бара да се реновира „Куќата на Аликарови“ во Велес, која е во сопственост на неговото семејство, праша поранешниот пратеник Павле
Македонија

Богоевски: Левица има над 30.000 евра во „Еуростандард“, на изборната сметка стои кодот на банката

А1он
Поранешниот пратеник во Собранието Павле Богоевски на својот профил на Фејсбук напиша дека партијата Левица има повеќе од 30.000 евра во пропаднатата банка „Еуростандард“, што,
Македонија

Поранешниот пратеник Павле Богоевски во самоизолација

А1он
Поранешниот пратеник Павле Богоевски предмалку на својот профил на „Фејсбук“ објави дека е во самоизолација, откако претходно патувал во Германија, држава со среден ризик од
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Вредностите над функцијата

А1он
Пратеникот Павле Богоевски кој денеска ја достави оставката до собраниските служби од собраниската говорница рече дека останува на ставот дека вредностите и каузата за кои
Македонија

Павле Богоевски поднесе оставка на пратеничката функција

А1он
Пратеникот Павле Богоевски претпладнево до собраниските служби ја достави оставката, која ја најави на седницата на Комисијата за деловничко-мандатно и имунитетни прашања пред отворањето на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Богоевски е само затскривање на големите криминалци во владата

А1он
„Зоран Заев и Павле Богоевски се криминалци. И за Заев и за Богоевски постојат тонски записи од вршење на криминал. И Заев и Богоевски се
Македонија

Богоевски: Вредностите се над функцијата

А1он
Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, попладнево се огласи и на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Павле Богоевски е лажно продавање на морал

А1он
Оставката на Павле Богоевски е лажно продавање на морал и обид да се избегне кривична одговорност. Денеска граѓаните беа сведоци на лажно продавање на морал
Македонија

Заев: Одлуката на Богоевски е храбра и во функција на понесување одговорност за етички работи

А1он
Премиерот Зоран Заев ја поздравува одлуката на пратеникот Павле Богоевски да поднесе оставка на функцијата и смета дека е храбра и во функција на понесување
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Богоевски мора да сноси кривична одговорност за трговија на нарко-пазарот

А1он
„Граѓаните немаат потреба од лажно продавање на морал од луѓе како Павле Богоевски кој што во низа од неколку месеци вршел кривично дело и ја