pavle bogoevski

Македонија

Богоевски: На никаков начин не сум учествувал во органзиција на протестите против Вучиќ

А1он
Пратеникот од редовите на СДСМ, и некогашниот предводник на Шарената револуција, Павле Богоевски ја демантира изјавата на Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ
Македонија

Доневски: СОЗР не ја покрива сметката на Груевски, Богоевски да се извини

А1он
Службата за општи и заеднички работи, како институција која ги покрива трошоците за телефонските разговори на носителите на државни функции, нема никакви трошоци и не
Видео Македонија

(ВИДЕО) Богоевски: Груевски го користи премиерскиот телефон, државата уште му ги плаќа сметките

А1он
Пратеникот од коалицијата на СДСМ, Павле Богоевски, обвини дека поранешниот премиер и сегашен пратеник Никола Груевски, се уште го користи премиерскиот телефон, кој го плаќа
Македонија

МВР до ОБСЕ: Внимавајте кого ангажирате како предавач!

А1он
Министерството за внатрешни работи во однос на денешната ситуацијата на Државниот универзитет во Тетово каде требаше да се одржи регионалната работилница организирана од страна на
Македонија

(ВИДЕО) Богоевски со порака до Груевски: Врие народот, ама од твоите криминални методи

А1он
Павле Богоевски, откако беше пуштен од полициската станица кажа дека е спорно како може полицијата да го апси поради истакнување платно со порака. -Имаме луѓе
Македонија

Ова се транспарентите поради кои беше уапсен Павле Богоевски

А1он
На трите платна односно транспаренти кои сакаа да ги постават учесниците на Шарена револуција пишуваше “ Кога славите 10 години МВРО?“, “Државата да се одвои
Македонија

(ВИДЕО) Ослободен Павле Богоевски, транспарентите закачени на полициската станица

А1он
Активистот на Шарена револуција, Павле Богоевски е пуштен откако доби уште една прекршочна пријава затоа што не послушал наредба од службено лице. Богоевски сакаше да
Македонија

(ВИДЕО) Шарената револуција пред полициска станица: „Апсете го Груевски“

А1он
Стотици активисти на Шарената револуција пристигнуваат пред полициската станица „Пролет“ откако полицијата брутално го уапси Павле Боегоевски, кога сакаше да постави платно на кејот со
Македонија

(ВИДЕО) Уапсен Павле Богоевски од Шарена Револуција

А1он
Павле Богоевски, активист на Шарената револуција е уапсен при обид да пушти транспарент од кејот на Вардар. Полицијата не дозволи на активистите да истакнат транспарент.