eurostandard banka

Македонија

Оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд веднаш да ја достави одлуката за оценка на уставноста до Собранието или Владата

А1он
Здружението „Правда за штедачи” денеска повторно одржа собир пред Уставниот суд побара овој суд веднаш да ја достави одлуката за оценка на уставноста на член
Економија

Оштетените штедачи ја поздравуваат одлуката на Уставен суд за поведената постапка за Закон за банки

А1он
Здружението на оштетени физички и правни лица од Еуростандард банка „Правда за штедачи” им честита на уставните судии за поведената постапка по нивната иницијатива за
Македонија

„Правда за штедачи“ поднесе барање за оставка на ДКСК, Ивановска им порача дека сочувствува со штедачите

А1он
Здружението на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка – „Правда за штедачи“ денеска поднесе барање за неотповиклива оставка на претседателката и членовите на
Македонија

Здружение на оштетени штедачи: ДКСК нема надлежност кај судир на интереси во апстрактен спор меѓу општи акти

А1он
Здружението на оштетените штедачи во Еуростандард банка во соопштение во соопштеие вели дека Дрѓавната комисија за спречување корупција нема надлежност да се произнесува во случајот
Македонија

Уставен не гласаше за Законот за банки, ќе чека информација од ДКСК за евентуален конфликт на интереси на судии

А1он
Уставниот суд на денешната седница ја разгледа иницијативата поднесена за оценка за уставноста и законитоста на член 163 став 3 од Законот за банки, но
Македонија

Оштетените штедачи на собир пред Уставниот суд, каде на дневен ред е иницијативата за член од Законот за банки

А1он
Оштетените штедачи, физички и правни лица депоненти на Еуростандард банка денеска организираа собир пред Уставниот суд, кој на денешната седница треба да расправа за иницијативата
Економија

Џамбазов одговори на обвинувањата: Да се сите криминалци како мене, кај ќе ни беше крајот

А1он
„Ех, да се сите криминалци како мене, кај ќе ни беше крајот“ – со овие зборови шоуменот Игор Џамбазов го почнува одговорот на обвинувањата кон
Економија

Оштетени штедачи: Фирма на Игор Џамбазов зела неповратен кредит од Еуростандард банка

А1он
Фирмата Брачна игра дооел, во сопственост и управување на Игор Џамбазов, познат шоумен во државата, е една од фирмите кои земале нeнаплатлив кредит од Еуростандард
Македонија

Костовски бара оставка од Антикорупциска, не покажала интерес и не отворила предмет за Еуростандард банка

А1он
Трифун Костовски бара оставка од членовите на Антикорупциска комисија, поради непокренување предмет за стечајот на Еуростандард банка. -Денеска изминуваат точно седум месеци од носењето во
Економија

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

А1он
Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка,во пресрет на утрешната седница на Уставниот Суд, на којашто, како што наведуваат во соопштение, прва точка од дневниот