Поранешниот пратеник Павле Богоевски во самоизолација

Од:

Поранешниот пратеник Павле Богоевски предмалку на својот профил на „Фејсбук“ објави дека е во самоизолација, откако претходно патувал во Германија, држава со среден ризик од коронавирусот.

dobivaj vesti na viber

„Во моментов немам симптоми“, напиша тој, укажувајќи на можен проблем со имплементацијата на мерките.

„Иако нам ни се добро познати, забележав дека мал дел од патниците знајеа за мерките. Посебно делот за самоизолација и препораката за јавни собири. Доколку се враќате од некоја од државите со среден и висок ризик, комуницирајте ги мерките со останатите патници. Маските се корисни, но нивниот бенефит е ограничен и на крајот, сепак ќе го дишете истиот воздух со сите други патници на таа дестинација“, вели Богоевски.

 

Би можело да ве интересира

Бразилската полиција го обвини Болсонаро за ширење антиваксерски изјави

А1он

Повторно раст на новозаразени со Ковид-19 во Албанија, надлежните апелираат за имунизација

ВИДЕО: Поради заразено шестгодишно дете Кинезите ја затворија „Икеа“ заедно со купувачите

А1он

Директорот на Фајзер позитивен на коронавирус

Ана Ололовска

Британците први ја одобрија вакцината против корона за оригиналната и омикронската варијанта

А1он

Околу 28.500 Грци примиле терапија за Ковид-19 со антивирусниот лек „Паксловид“