ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Павле Богоевски е лажно продавање на морал

Од:

Оставката на Павле Богоевски е лажно продавање на морал и обид да се избегне кривична одговорност. Денеска граѓаните беа сведоци на лажно продавање на морал од луѓе како Павле Богоевски, кој беше фатен како вршел кривични дела додека ја извршувал пратеничката функција. Неговата оставка не може да биде оправдување и амнестирање од направениот криминалот, тој мора да сноси кривична одговорност
за трговија на нарко-пазарот, реагира ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Костадин Костадинов.

“Павле Богоевски и тие кои го бранеа мора да одговорат со кои дилери комуницирал наместо да ја замајуваат јавноста со приказни за таксисти. Граѓаните очекуваат оставка и од Зоран Заев кој беше фатен жив неколку пати во тежок криминал, а ниту еднаш не одговараше.

Пример за тоа е и „едно евро за Вицето, едно евро за црквата“. Зоран Заев треба да знае дека ништо не е вечно па така и неговите матни
зделки, тендери и бизниси за кои треба да одговара. Ќе одговара за расипничкото трошење на парите на граѓаните, денот кога ќе се стави крај на Кацарска судството и Рускоска обвинителството, кога во Македонија ќе се врати правдата и правната држава.” е наведено во реакцијата на партијата.

Би можело да ве интересира

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ: Алтернатива наместо да стане коректор, станува партнер на криминалната дружина

Катерина Павлова-Николовска

Со потписи на пратеници и градоначалници доставена кандидатурата на Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Владата задоцни со замрзнувањето на цените

Арсовски: ФИТР да ги поддржи стопанството и младите научници иноватори, а не да дава грант од 2.400.000 денари за рецепт за пица што го има на Гугл

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Покачувањето на цената на кесите во време на криза е само уште една нерационална мерка на власта

(ВИДЕО) Митева: Во ваков траорен миг не треба да се размислува за промоција, потребна е одговорност

Ана Ололовска